دیسک بلوری 50 گیگابایت پرینتیبل

GRADE A : درجه کیفی بالا در تولید سی دی خام و دی وی دی خام محسوب می شود.

3,600,000 ریال

9 قلم

دیسک بلوری 50 گیگابایت پرینتیبل

GRADE A : درجه کیفی بالا در تولید سی دی خام و دی وی دی خام محسوب می شود.
بسته بندی کیک باکس: قرارداده شده در داخل کیک باکس جهت محافظت در مقابل ضربه , آب و گرد و غبار
1024 بایت 1 کلیو بایت. ولی در شرکت های تولیدی هر 1000 بایت 1 کلیو بایت در نظر گرفته می شود . بنابراین ظرفیتی که برای لوح فشرده (DVD/CD) در کامپیوتر نمایش داده می شود کمتر از ظرفیتی است که توسط شرکت های تولیدی اعلام می شود.


شرایط نگهداری دیسک:
1-برای محافظت سطح دیسک از خراش ، اثر انگشت ، ذرات گرد و غبار هرگز سطح دیسک را لمس و آن را رو به پایین روی سطح سخت قرار ندهید. دیسک را از امتداد لبه بیرونی و با قرار دادن انگشت اشاره در حفره مرکزی آن نگهدارید.
2-درصورتی که دیسک کثیف شد . بری تمیز کردن آن از یک دستمال نرم و از مایعات تجاری پاکسازی سی دی استفاده نمایید. از اتیل الکل نیز می توانید استفاده نمایید. از بنزین ، نفت ، تینر به هیچ وجه استفاده نکنید. .نحوه حرکت دستمال از مرکز دیسک به بیرون می باشد.
3-برای نوشتن روی دیسک حتما از ماژیک های مخصوص استفاده نمایید . هرگز از خودکار و مداد استفاده ننمایید که به دیسک اسیب می رساند.
4--برای جلوگیری از تاب برداشتن و آسیب تصادفی به اطلاعات ثبت شده، دیسک را در نور مستقیم خورشید و یا یک محل گرم و مرطوب قرار ندهید. در جه گرما کمتر از 20 درجه سانتی گراد . بالاتر از 4 در جه سانتی گرد. مقدار رطوبت بین 20 تا 50 درصد .
5-هیچ برچسبی روی دیسک نچسبانید.
6-برای محافظت از سطح دیسک حتما آنهارا داخل کیک باکس(CackeBox) نگهداری کنید


نکات مفید در رایت کردن دیسک :
1 - در حال حاضر بهترین رایتر ها برای رایت و اجرا به ترتیب برندهای ASUS، SAMSUNGو PIONEERمی باشد.
2-نرم افزار استاندارد برای رایت کردن دیسک ها Nero می باشد
3-حداکثر سرعت رایت مطلوب برای دی وی دی8X وبرای سی دی 16Xیا 24X می باشد.
4-هنگام رایت با داپلیکتور برای انتخاب سرعت رایت می توانید با ورود به Setup و انتخاب گزینه Write Speed سرعت را تنظیم نمایید.
5- برای اطمینان از درست رایت شدن دیسک ها توسط داپلیکیتور می توانید در Setup گزینه Verify را انتخاب نمایید تا از صحیح رایت شدن دیسک ها اطمینان حاصل فرمایید.
6-برای رایت کردن توسط داپلیکیوتر کلیه رایتر های دستگاه از یک برند باشد.
7-محیط رایت باید به دور از گرما و گرد غبار باشد.
8-پس از 2 الی 3 بار رایت کردن در صورت داغ شدن رایتر ها، حتما حد اقل به مدت 10 دقیقه از رایت کردن خود داری نمایید. 9- درصورت داغ شدن رایتر ها برای سریعتر خنک شدن ، درب رایتر ها در حالت باز باشد.
10-درصورت کثیف شدن محل قرار گیری دیسک حتما با الکل محل را تمیز فرمایید.
11-درصورت مواجه شدن با مشکل رایت یا اجرا شدن دیسک ها، برای اطمینان از اینکه رایتر مشکلی ندارد حتما دیسک ها را با یک رایتر جدید ، تست نمایید.
12-حتی المقدور سعی نمایید ،حداکثر ظرفیت سی دی برای رایت شدن 690 مگابایت و برای دی وی دی 4.2 گیگابایت باشد .چون هر چقدر اطلاعات به انتهای دیسک نزدیکتر باشد. بیشتر در معرض آسیب می باشد.
13-این نکته را درنظر داشته باشید که نحوه محاسبه ظرفیت در کامپیوتر با نحوه محاسبه شرکت های تولید کننده رسانه های ذخیره سازی اطلاعات (سی دی ، دی وی دی ، هارد ، فلش و ...) تفاوت دارد .